Skip to content

Bez Schronienia dla Chorych ad

10 miesięcy ago

514 words

Teraz jest pełna bolesnych przerzutów kostnych. Czytałem listy od lekarzy, którzy stwierdzili, że nie są w stanie zapłacić, i że chcą kontynuować opiekę. Dokumenty są oznaką rozczarowania. Czuję się obciążony realizacją tego, co robię. Jak odpowiednio wystartować z rakiem pani Habib. Skąd będą pochodziły jej leki. Co się stanie, gdy stanie się śmiertelnie chora. Prawie pusta kredens wpatruje się we mnie bezczelnie. Przypomnienia o przeszłych bitwach, aby uzyskać odrobinę opieki nad mniej chorymi uchodźcami napełniają mnie poczuciem złego przeczucia. Odwracając się od paniki, mówię głośno: Po pierwsze, musimy kontrolować twój ból. Wtedy możemy myśleć o innych rzeczach.
Kliniczna pielęgniarka umieszcza nieużywaną paczkę dawkowanych tabletek morfiny i wzywa lokalną aptekę do wydawania płynnej morfiny na koszt kliniki. Wspomina również o farmaceutach, którzy są gotowi dostarczyć tamoksyfen po kosztach. Pani Habib wciąż nosi receptę, na którą nigdy nie mogła sobie pozwolić. Pielęgniarka uprzejmie uspokaja córkę, że klinika zrobi wszystko, co w jej mocy, by zapewnić pociechę pani Habib. Mówię sobie, że się uda.
Jak długo ona ma, doktorze.
Nie znając prawdziwej skali jej choroby, nie mogę naprawdę powiedzieć.
Z oczu córki wyrastają świeże łzy. Czy widzisz, jak to jest nie wiedzieć.
Kiwam głową w milczeniu, zaniepokojony jej smutkiem i rosnącym niepokojem.
Dwa tygodnie później pani Habib powraca, tym razem z silnymi bólami głowy i wymiotami.
To musi być morfina , uspokaję ją. Ona potrzebuje pełnej pracy , wzdrygam się.
Pielęgniarka postanawia znaleźć laboratorium, które przeprowadzi podstawowe testy bezpłatnie – większość twierdzi, że jest to sprzeczne z ich polityką lub po prostu odmawia. Następnie, obserwując pacjenta i córkę, otrzymuję telefon od farmaceuty, który dał nam tamoksyfen. Przychodzi od razu do rzeczy.
Moi koledzy ostrzegają, że mogę zostać wyrejestrowany za nielegalne wprowadzanie tamoksyfenu. Muszę to odzyskać. I doktorze, może powinieneś zastanowić się, jak daleko chcesz pomóc tym ludziom – dopiero zaczynasz. Zszokowany i pełen niedowierzania, rzucam tamoksyfenem, który miałem zamiar wydać w jego pudle wraz z prawie nieaktualną paczką podarowanych inhalatorów .
Dzięki Bogu moja matka nie rozumie angielskiego – szepcze córka, umartwiony świadek wymiany. Gniew, wstyd i skrucha zderzają się ze mną.
Po godzinie rozmów telefonicznych zlokalizowałem radiologa, który zgadza się na podpisanie darmowego tomografu komputerowego pacjenta. Mówi mi, że kiedyś był imigrantem. Kiedy pani Habib wraca z normalnym raportem, odczuwam ulgę i rozczarowanie. Niepotrzebnie roztrwoniłem cenną przysługę. Ta myśl sprawia, że czuję się małostkowy.
Nieustanne wymioty pani Habib. W następnych tygodniach klinika płaci za zestaw leków przeciwwymiotnych, suplementów diety i morfiny, a jej rodzina rezygnuje z objawów, które są rzeczywistością raka. Ale gdy choroba postępuje nieustępliwie przy braku jakiegokolwiek leczenia, pojawia się kolejne wyzwanie, z pilną potrzebą paliatywnej radioterapii w jej rakowym biodrze. Pielęgniarka martwi się, że pieniądze kliniki zostaną wyczerpane, jeśli intensywne stosowanie morfiny będzie trwało
[podobne: lekarz rodzinny jeżyce, magnetronik skutki uboczne, internista po angielsku ]
[patrz też: paulina wielińska, bimberhobby, magnetronik skutki uboczne ]

0 thoughts on “Bez Schronienia dla Chorych ad”