Skip to content

Niespokojna transformacja brytyjskiej narodowej służby zdrowia ad 6

10 miesięcy ago

526 words

Jeszcze ważniejsze jest wyjaśnienie niecierpliwego pragnienia ministrów, by pchnąć naprzód reengineering NHS jest dowodem, że tempo poprawy wyników nie jest współmierne do tempa, w jakim dodatkowe fundusze wpływają do NHS, a różnica między najlepszymi -praktykujący i działający najgorzej dostawcy nadal działają. Na przykład badanie z zakresu chirurgii jednodniowej, które wykazało, że najskuteczniejsze 10 procent jednostek wykorzystało swoje dedykowane sale operacyjne przez ponad 75 procent dostępnego czasu, podczas gdy najmniej wydajne 10 procent korzystało z nich przez mniej niż 35 procent dostępnego czasu. , doszli do wniosku, że w całej Anglii zdawało się, że można zrobić o 46 procent więcej przypadków chirurgii dnia w istniejących teatrach chirurgicznych , osiągając poziom sprawności górnego kwartylu.9 Nic dziwnego, że ministrowie chcą aby kontynuować program twórczej destrukcji , jak określił to były szef Departamentu Strategii Departamentu Zdrowia.10 Ci, którzy znajdują się u odbiorcy takiego twórczego zniszczenia, nie są, co zaskakujące, zupełnie innym spojrzeniem na tę sprawę. Oscylacje polityki w ciągu ostatniej dekady poważnie przetestowały zdolność menedżerów NHS do wchłaniania i dostosowywania się do zmian; morale medyczne pozostaje kruche, ponieważ lekarze postrzegają swój status i autonomię jako zagrożone przez reżim inspekcji i regulacji. Menedżerowie i profesjonaliści postrzegają siebie jako ofiary ministrów w pośpiechu, ponosząc odpowiedzialność za błędne obliczenia rządu. Na przykład połowa dodatkowych pieniędzy wpłacanych do NHS w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych została pochłonięta przez wzrost kosztów, a nie przez rozszerzenie lub poprawę usług11 – stąd rozczarowujące wyniki wydajności. Znaczna część wzrostu kosztów była wszechstronnym wzrostem wynagrodzeń personelu NHS. W szczególności krajowe kontrakty dla lekarzy rodzinnych i konsultantów wprowadzone w 2004 r. Okazały się znacznie droższe niż przewidywano przez rząd. Brytyjscy lekarze są teraz najlepiej opłacani w Europie.
Nie jest jednak jasne, ile NHS zyskała w zamian za zainwestowanie kilku miliardów funtów. W przypadku lekarzy rodzinnych nowa umowa łączy zarobki z wynikami: ich wynagrodzenie jest powiązane z 76 wskaźnikami jakości, takimi jak jakość dokumentacji i odsetek pacjentów, których ciśnienie krwi jest rejestrowane rocznie. W przypadku konsultantów nowa umowa wyjaśnia ich odpowiedzialność za wykonaną pracę. Trudno jednak oprzeć się przekonaniu, że podwyżka płac była tak hojna, że lekarze szpitalni i lekarze rodzinni mogą pracować mniej godzin i nadal mają lepszą sytuację finansową – w efekcie NHS płaci więcej za mniej .
Napięcia polityczne i napięcia
Istnieją inne napięcia między różnymi obszarami polityki. Program budowy inicjatywy Private Finance z pewnością przyczynił się do zmiany jakości budynków NHS. Zablokowała jednak również zaangażowane trusty w 30-letnie kontrakty z prywatnymi operatorami. Jeśli jednak rząd odniesie sukces w swoich politykach dotyczących przenoszenia opieki na społeczność, wiele budynków finansowanych z inicjatywy Private Finance stanie się zbędnych na długo przed wygaśnięciem umów.
[więcej w: dawca szpiku kostnego, przychodnia chełm rejestracja internetowa, badanie aptt cena ]
[podobne: anr suwałki, megael tarnów, limanówka wałbrzych ]

0 thoughts on “Niespokojna transformacja brytyjskiej narodowej służby zdrowia ad 6”